AB ALARM s.r.o. | Elektronické systémy | Kamerové a zabepečovací systémy | Autorizovaný partner ACO Stavební prvky s.r.o.

Elektrická požární signalizace EPS je systém sloužící k včasnému zachycení vzniku požáru. Požární hlásič vyhodnotí podnět o vznikajícím požáru a tuto informaci dále předá na ústřednu EPS. V případě, že v objektu není stálá služba, která řeší dané krizové situace je možné tuto informaci dále prostřednictvím koncového zařízení (akustická siréna, optická signalizace) předat do požadovaného prostoru, nebo přes radiový či gsm dálkový přenos signalizace oznámit uživateli nebo na hasičský záchranný sbor.

Elektrická požární signalizace EPS :

Servis EPS

Kontrola provozuschopnosti EPS dle vyhlášky MV č.246/2001 Sb.:

Zajišťujeme kontroly provozuschopnosti (revize) dle Vyhlášky MV č. 246/2001 Sb. Naši technici provednou kompletní kontrolu vašeho zařízení dle platné vyhlášky. Odstraníme zjištěné závady a přípravíme vám veškerou dokumentaci k této činnosti. Výsledkem kontroly provozuschopnosti je vystavení platné revizní zprávy na další období. Domluvíme smluvní ceny při delší spolupráci. V případě zájmu nás kontaktujte a my vám rádi vypracujeme nabídku.


ESSER

Systémy ESSER v sobě skrývají profesionální, vysoce kvalitní systémy elektrické požární signalizace s inteligentním řídicím systémem.

Tyto systémy nabízejí mnoho výhod: Dokonalou koordinaci všech součástí, která přináší mnohem více funkcí. Všechny produkty jsou navíc nadále vyvíjeny a aktualizovány, avšak vždy zaručují zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi systému. Tento fakt chrání Vaši investici do systému a garantuje jeho dostupnost a rozšířitelnost po mnoho let.

LITES

LITES Liberec - Elektrická požární signalizace, český výrobce s dlouholetou tradicí.

Rekonstrukce konvenčních systémů EPS s ústřednami MHU 103, 106 a 108 s využitím multiadresné jednotky MHY 416

V současné době jsou v mnoha objektech v provozu konvenční (smyčkové) systémy EPS s ústřednami MHU 102, MHU 103, MHU 106 a MHU 108 (dodávané pod značkami TESLA a LITES), na které jsou připojeny konvenční hlásiče požáru.

 

JOB DETECTOMAT

Nabídka elektronické požární signalizace (EPS) německého výrobce JOB detectomat je založena na adresných systémech umožňujících rychlou a přesnou identifikaci požáru s vyloučením falešných poplachů. Jde o plně certifikované systémy splňující kritéria platných evropských norem a s osvědčením akreditovaného pracoviště PAVÚS, které povoluje instalovat tyto systémy ve stavbách.


Současnou nabídku tvoří řada autonomních hlásičů, řada hlásičů k systémům EZS a klasické EPS a dále adresné analogové ústředny s možností instalace adresných požárních detektorů a dalších prvků (sirény, majáky, manuální tlačítka, konvenční a speciálních hlásiče), certifikované požární kabely a množství doplňků.

LINEÁRNÍ HLÁSIČE

Lineární kouřový hlásič je nejlepší volbou pro velké prostory s omezeným přístupem. Lineární hlásiče zajišťují včasnou detekci kouře pod vysokými stropy velkých objektů, jako jsou regálové sklady, atria hangáry apod.. Vzhledem k velikosti a výšce stropů těchto objektů jsou montáž a hlavně pravidelné kontroly bodových hlásičů velmi problematické a finančně náročné. 

FIRERAY3000 infračervený lineární kouřový hlásič, napájecí napětí 12 až 36Vss ±10%, odběr řídicí jednotky 14mA, odběr vysílače 8mA, teplota okolí -10°C až +55°C, vlnová délka 850nm, složení 1x vysílač (čirá čočka), 1x přijímač (tmavá čočka), 1x řídicí jednotka, dosah 5 až 120m.

.

AUTONOMNÍ DETEKCE

Detekce požárního nebezpečí v interiéru obytných budov. Splňuje vyhlášku MV HZS o požární ochraně staveb (vyhl. 23/2008 Sb.). Není určen k instalaci do průmyslového prostředí.

Tyto detektory jsou převážně napájené z jedné 9V baterie a májí zabudovanou varovnou sirénu. Autonomní detektory mají za úkol včas upozornit na vznikající požár rozhoukáním vestavěné sirény. Poskytuje tak dostatek času k uhašení vznikajícího požáru, případně k opuštění prostor a následnému přivolání pomoci.

Aby kouřové detektory včas a správně signalizovaly možné nebezpečí, je potřeba, aby byly nainstalovány na správné místo, pravidelně udržovány a testovány.

Nabídka detektorů zde.

Naše práce:

 • EPS JOB DETECTOMAT, lites, ...

  ukázka z naší instalace eps JOB DETECTOMAT DC3400 , LITES FIREXA 256, MENVIER DF6000, OPPO, ...

 • EPS ESSER

  Fotogalerie z instalací a servisů EPS ESSER. Zde si můžete prohlédnout něco z naší činnosti v oblasti elektrické požární signalizace.

 • EPS SIEMENS

  Dodoávka a instalace elektrické požární signalizace EPS SIEMENS pro společnost ČEPS, a.s.

 • esser johnson controls

  Ukázka z instalace elektrické požární signalizace EPS ESSER pro společnost Johnson Controls.

Potřebujete zajistit pravidelné servisní prohlídky? Naše společnost zajišťuje pravidelný servis a údržbu vašeho zařízení EPS (elektrické požární signailizace) LITES, ESSER, TYCO (ZETTLER), BOSCH, JOB DETECTOMAT.

Též instalujeme, dodáváme a provádíme pravidelné prohlídky protipožárních úcpávek HILTI. V případě zájmu o tyto produkty či prohlídky nás samozřejmě kontaktujte.