AB ALARM s.r.o. | Elektronické systémy | Kamerové a zabepečovací systémy | Autorizovaný partner ACO Stavební prvky s.r.o.

Růst majetkové trestné činnosti sebou přináší stále vyšší nároky na ochranu majetku. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) slouží k tomu aby vždy spolehlivě a včas odhalily pachatele a rychle předali zprávu o narušení střeženého prostoru. Jsou to elektronická zařízení, která chrání osoby i majetek, který se nachází v zabezpečené oblasti. Při narušení střežené oblasti dojde pomocí detektorů reagujících na rozbití skla, pohyb, otevření dveří atd. k vyhlášení poplachu. Poplach může být vyhlášen místní, sirénou umístěnou na objektu, nebo pomocí telefonních komunikátorů, GSM modulů atd. posílat informace určeným osobám, nebo může být systém připojen na pult hlídací služby. Vše záleží pouze na způsobu řešení systému.Elektronické zabezpečovací systémy:

ÚSTŘEDNY

Ústředna je základní prvek zabezpečovacího systému. JABLOTRON 100 je revoluční bezdrátový systém určený k ochraně objektů. Hodí se jak pro obytné prostory, tak i obchody, kanceláře, sklady, dílny apod. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika. Systém nabízí i domovní automatizaci (ovládání spotřebičů na dálku, řízení topení, zapínání spotřebičů detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem). Ústředny nabízíme v několika variantách.

Ústředny JABLOTRON 100 zde.

PŘÍSTUPOVÉ MODULY

Přístupové modulu pomocí kterých ovládáte elektronický zabezpečovací systém JABLOTRON 100. Jedná se o klávesnice, čtečky nebo kombinaci klávesnic a čteček. Pokud se jedná o čtečku nebo klávesnici se čtečkou je zde použita technologie RFID (bezkontaktní čtení karet nebo čipů). Tyto moduly jsou k ústředně připojovány převážně přes čtyřžilovou sběrnici, ale lze používat i bezdrátové přístupové moduly.

Přístupové moduly zde.

OVLADAČE

Ovládejte pohodlně vaše spotřebiče i celou domácnost a žijte tak v absolutním komfortu! Naše ovladače umí na dálku ovládat elektrické spotřebiče, aktivovat tísňový poplach, dveřní zvonek, přístupový systém nebo zabezpečovací systém! Jeden dálkový ovladač může kontrolovat více spotřebičů. Uživatel má volnost ve výběru, jelikož ovladač je nabízen v několika designových provedení.

Dálkové ovladače zde.

BEZDRÁTOVÉ PRVKY

Bezdrátové prvky komunikují s ústřednou na frekvenci 868Mhz a jsou napájeny alkalickými bateriemi. Tyto bezdrátové prvky mají implementovánou funkci SMART WATCH pro potvrzování poplachů a následnému prodloužení životnosti baterie. Každý prvek je adresovatelný a obsazuje v zabezpečovacím systému jednu pozici. V naší nabídce naleznete bezdrátové prvky v provedení magnetických kontaktů, pohybových detektorů, požárních detektorů nebo detektorů náklonu, otřesu a tříštěného skla aj.).

Bezdrátové prvky zde.

SBĚRNICOVÉ DETEKTORY

Jabllotron 100 používá čtyřžilovou sběrnici pro komunikaci s jednotlivými sběrnicovými moduly (prvky). K pospojení těchto prvků máme v nabídce čtyřbarevný kabel. Tato sběrnice ulehčuje samotnou instalaci a každý prvek je tak v systém registrován pod vlastním číslem a není ho možné zaměnit bez zásahu do programování. Tyto detektory jsou napájeny z ústředny která je navíc zálohovaná záložním akumulátorem.

Sběrnicové detektory zde.

KOMUNIKAČNÍ MODUL

JA-190X Modul telefonního komunikátoru. Ústředna s tímto modulem předává poplachové hlasové zprávy, komunikuje s pultem centrální ochrany a umožňuje vzdálený přístup. Komunikátor pracuje pouze s tónovou volbou. Je vybavený základní přepěťovou ochranou.

Ústředny Jablotron 100 jsou standartně vybaveny GSM modulem, který lze nastavit pro komunikaci na občanský telefon nebo PCO (Pult centrální ochrany).

Komunikační modul zde.SBĚRNICOVÉ SIRÉNY

Sběrnicové sirény jsou vyráběny pro vnitřní a venkovní použití. Zejména slouží pro indikaci poplachu dále příchodového a odchodového zpoždění a aktivace výstupů PG v zabezpečovacím systému. Využít lze též pro doplňkovou akustickou signalizaci. Venkovní sběrnicové siréna obsahují zálohovací akumulátor a sabotážní kontakt pro případ, že by pachatel přerušil přívodní kabel nebo otevřel kryt sirény. Tyto sirény se připojují čtyřžilovým kabelem. Tyto sirény jsou adresovatelné a obsazují v zabezpečovacím systému jednu pozici.

Sběrnicové sirény zde.

MODULY A INDIKÁTORY

Moduly a indikátory výstupů slouží k indikaci či signalizaci jednotlivých stavů v systému JABLOTRON 100. Též tyto moduly umožňují ovládat externí silová zařízení. Tyto moduly se varábí i v provedení k instalaci na lištu DIN. Díky těmto modulů je možné do elektronického zabezpečovacího systému integrovat i domácí automatizaci. Uživatel pak může z klávesnic, čteček, webového rozhraní ovládat patřičné výstupy (zařízení)které je na výstupu připojeno.

Moduly a indikátory zde.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

V naší nabídce příslušenství pro systémy Jablotron 100 naleznete montážní více účelové krabice, rozbočovače sběrnice, Tiskárny štítků, kazety do tiskárny štítků, čtečky pro RFID karty nebo čipy, plastové a nerezové kryty na venkovní sirény, externí antény, izolátory sběrnice a kabeláž. Rozbočovače sběrnice se vyrábějí ve více provedení. Samotný rozbočovač je pak možné vložit do montážní krabice

Příslušenství zde.

Baterie:

MyJABLOTRON aplikace je navržena pro majitele alarmového systému společnosti Jablotron. Umožní vám vzdáleně sledovat a ovládat váš alarm z mobilního telefonu. S touto aplikací budete schopni ovládat zařízení Jablotron 100, OASIS, AZOR, ATHOS, GD-04K nebo EYE-02 a sledovat knihu jízd podporovaných zařízení (jako jsou sledovací zařízení nebo autoalarmy). Aplikace je určena pro operační systémy iOS a Android.