AB ALARM s.r.o. | Elektronické systémy | Kamerové a zabepečovací systémy | Autorizovaný partner ACO Stavební prvky s.r.o.

Růst majetkové trestné činnosti sebou přináší stále vyšší nároky na ochranu majetku. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) slouží k tomu aby vždy spolehlivě a včas odhalily pachatele a rychle předali zprávu o narušení střeženého prostoru. Jsou to elektronická zařízení, která chrání osoby i majetek, který se nachází v zabezpečené oblasti. Při narušení střežené oblasti dojde pomocí detektorů reagujících na rozbití skla, pohyb, otevření dveří atd. k vyhlášení poplachu. Poplach může být vyhlášen místní, sirénou umístěnou na objektu, nebo pomocí telefonních komunikátorů, GSM modulů atd. posílat informace určeným osobám, nebo může být systém připojen na pult hlídací služby. Vše záleží pouze na způsobu řešení systému.Elektronické zabezpečovací systémy:

DIGIPLEX

Ústředna pro větší a rozsáhlé objekty má 8 podsystémů a 192 zón. Jedná se o plně sběrnicový systém, který nabízí vysoký stupeň variability při výtváření topologie objektu. 4 vodičová sběrnice s vysokou odolností proti rušení umožňuje vytvářet i velmi dlouhé větve. Lze použít klasické drátové zóny připojené přes expandéry, BUS detektory a bezdrátové detektory. Kromě zabezpečení je integrovaná nadstavba přístupu, která umožňuje pomocí čteček a karet povolit nebo omezit pohyb osob po objektu. Systém DIGIPLEX má širokou nabídku pro drátové a bezdrátové řešení. Komunikace je možná přes IP (internet) nebo GSM (mobil).

Digiplex na e-shopu zde.

SPECTRA / MAGELLAN

Řada ústředen pro menší a střední objekty nabízí až 32 zón a 2 podsystémy. Ústředny SPECTRA (drátová) a MAGELLAN (bezdrátová) mají jednotné programování, filozofii instalace, jednotnou nabídku klávesnic a modulů. Tato jednotnost výrazně usnadňuje práci instalačním firmám, kdy je celá řada ústředem velmi přehledná a pro instalaci i návrh jednoduchá. Instalaci ulehčuje i kompletní sortiment pro drátové a bezdrátové řešení, široká nabídka klávesnic a nabídka moderní komunikace na PCO i uživateli. Komunikace je možná přes IP (internet) nebo GSM (mobil).

INTEGROVANÝ MAGELLAN

Naše nabídka zahrnuje patch panely do rozvaděčů v provedení 19" s 24 resp. 48 porty. Vše v kategoriích 5e a 6.Většina patch panelů je vybavena zářezovými svorkovnicemi typu LSA+. Převážně doporučujeme certifikovanou strukturovanou kabeláž Panduit. Panduit je certifikovaný metalický systém vybraných komponent Panduit/Belden s možností nabídky záruky 15 let a více. Tento certifikovaný systém poskytuje výrobky ve vysoce kvalitním provedení, je určen pro nejnáročnější aplikace s důrazem na kvalitu a záruku.

Integrovaný Magellan zde.
BEZDRÁTOVÉ PRVKY

Bezdrátová nadstavba zahrnuje přijímače na frekvenci 433/868MHz (na ústředně MAGELLAN je již integrován). Při volbě přijímače je potřeba brát v úvahu maximální plánovaný dosah a způsob použití jestli se bude v instalaci využívat obousměrná komunikace. VZHLEDEM K VELKÉMU VYUŽITÍ PÁSMA 433MHz DOPORUČUJEME POUŽÍVAT PÁSMO 868MHz, KTERÉ JE VOLNĚJŠÍ A NEBEZPEČÍ ZARUŠENÍ JE MENŠÍ.

Bezdrátové prvky zde.

NADSTAVBA PŘÍSTUPU

Nadstavba přístupu je součástí programového vybavení ústředny DIGIPLEX. Pomocí této nadstavby je možné do systému zařadit čtečky a ty používat k zapínání / vypínání zabezpečení a řídit pohyb lidí po objektu v okamžiku, kdy je hlídání vypnuté a je možný pohyb osob po objektu. Pro použití funkce přístupu je potřeba dveře osadit čtečkou pro autorizaci vstupu a elektromechanickým dveřním zámkem pro ovládání vstupu ústřednou. Čtečky mohou být v provedení čtečka+karta, čtečka otisků prstů a nebo jakákoliv čtečka s kompatibilním výstupem dat Wiegand 26bitů.

Nabídka přístupu zde.

KOMUNIKACE

Komunikační moduly zajišťují přenos informace o poplachu, nebo stavu systému z hlídaného objektu. Informace se přenáší na bezpečnostní agenturu nebo přímo uživateli. Pro přenos se používá klasická telefonní linka a ta je součástí ústředny. Pro využití přenosu IP (internet - data, email) nebo GSM/GPRS (mobil - SMS, hlas) se musí systém osadit příslušným modulem. Zpráva uživateli je předávána přes GSM v hlasové podobě nebo jako SMS. Přes internet je uživateli nejčastěji poslán email.

Komunikační moduly zde.VNITŘNÍ DETEKCE

Detektory pro vnitřní použití jsou určeny pro instalaci uvnitř budov a v místech bez vlivu povětrnostních podmínek. Tomuto způsobu použití odpovídá jejich krytí a odolnost proti falešným poplachům, kde se předpokládá výskyt rušivých vlivů přibližně na úrovni uzavřených vnitřních prostor. Zde naleznete sortiment detektorů (magnetické kontakty, požární detektory, detektor zaplavení, detektory otřesu, tísňové hlásiče). Sortiment umožňuje zajištění prostorové detekce uvnitř objektu, vytvoření plášťové ochrany pomocí magnetů a detektorů tříštění skla, ochrana proti požáru atd.

Vnitřní detekce zde.

VENKOVNÍ DETEKCE

Detektory pro vnější prostředí mají vyšší stupeň krytí proti vlhkosti a způsob jejich konstrukce a metody vyhodnocování musí počítat s výrazně vyšším výskytem rušení než u detektorů pro prostředí vnitřní (přímý vliv slunce, vítr, déšť, mlha). Další odlišností proti vnitřní detekci je plocha, kterou je potřeba hlídat a ta bývá výrazně větší. Z toho důvodu se u rozsáhlejších instalací volí obvodová ochrana detekující průnik do střeženého prostoru s následnou obrazovou kontrolou pomocí prvků CCTV.

Venkovní detekce zde.

VENKOVNÍ SIGNALIZACE

Signalizace ve formě sirén slouží pro signalizaci poplachu, kdy akustický výkon je velký a slouží pro maximální možné znepříjemnění pobytu v místnosti, nebo výrazné upozornění na poplach. Signalizace ve formě signálek slouží pro světelné nebo akustické upozornění na vzniklý stav. Upozornění nemá být nepříjemné, ale pouze dostatečně nepřehlédnutelné.

Venkovní signalizace zde.

Galerie:

SW aplikace pro ovládání ústředen pomocí mobilního telefonu s OS ANDROID nebo iOS. Uživatel si stáhne aplikaci přímo z Google play či App Store nebo z našich stránek a instaluje do svého mobilního telefonu, tabletu či iPadu. SW umožňuje ovládání ústředny včetně zobrazování stavu zón, poplachů, poruch. Ovládání 16 PGM pro SP/MG, ovládání 5 PGM pro EVO, zákaznický popis PGM.

Ukázka aplikace iParadox zde.