AB ALARM s.r.o. | Elektronické systémy | Kamerové a zabepečovací systémy | Autorizovaný partner ACO Stavební prvky s.r.o.

S přechodem na elektronické zpracování dat a zaváděním nových technologií v oblasti monitorování a řízení technologických celků přichází do popředí otázka propojení jednotlivých součástí systémů a zvyšují se i nároky na množství, rychlost a bezpečnost přenášených dat. Tyto požadavky se promítají i do oboru datových sítí a to především přechodem od jednoúčelových typů kabeláží (např. koaxiální rozvody, telefonní rozvody) k univerzálním kabelážním systémům, tzv. strukturované kabeláži. Tyto kabeláže vynikají svou univerzálností a lze je použít pro propojení počítačů, tiskáren, kamerových subsystémů, telefonních subsystémů, sériových datových linek, pro přenos obrazového signálu, připojení docházkových systémů a dalších běžných i speciálních zařízení. Dále pak flexibilitou, kde přemístění kteréhokoliv zařízení snadno zvládne i zaškolený pracovník zákazníka a spolehlivostí.. Systém takto budovaných kabeláží pak přináší uživateli vysokou pružnost a finanční úspory při začleňování nových technologií nebo při reorganizacích spojených s přemísťováním jednotlivých zařízení v rámci objektu.

Datové sítě:

SWITCHE

Japonská společnost Allied Telesis poskytuje síťová řešení IP / Ethernet pro globální trh již více než čtvrt století. Jejich end-to-end síťová řešení poskytují bezproblémové připojení k hlasovým, video a datovým službám po celém světě. Řešení této firmy se používají v aplikacích, kde je funkčnost internetové sítě kriticky důležitá. Patří mezi ně vysoce specializované oblasti, jako například zdravotní péče, IP dohled a armáda. Produkty Allies Telesis sahají od špičkových mediálních bran, které jsou dodávány do domácností a podnikání, až po významné síťové infrastruktury.

Nabídka switchů zde.

DATOVÉ ROZVADĚČE

Počítačová síť má topologii hierarchické hvězdy s horizontálními a případně i vertikálními rozvody. Všechny kabely hvězdy jsou na jednom konci ukončeny v distribučním PATCH panelu, který je součástí rozvaděče. Běžný rozvaděč má standardizovanou šířku 19“ (palců) a jeho výška se udává v jednotkách modulu U (UNIT). Pro malé sítě lze použít i rozvaděče nástěnné (popřípadě PATCH panely určené přímo k montáži na zeď), pro větší sítě se použijí běžně stojanové rozvaděče.

Nabídka datových rozvaděčů zde.

PATCH PANELY

Naše nabídka zahrnuje patch panely do rozvaděčů v provedení 19" s 24 resp. 48 porty. Vše v kategoriích 5e a 6.Většina patch panelů je vybavena zářezovými svorkovnicemi typu LSA+. Převážně doporučujeme certifikovanou strukturovanou kabeláž Panduit. Panduit je certifikovaný metalický systém vybraných komponent Panduit/Belden s možností nabídky záruky 15 let a více. Tento certifikovaný systém poskytuje výrobky ve vysoce kvalitním provedení, je určen pro nejnáročnější aplikace s důrazem na kvalitu a záruku.

Nabídka datových rozvaděčů zde.

KABELÁŽ

Nabízíme optické kabely pro instalaci datových sítí v provedení Multimode (MM) a převážně singlemode (SM). Kabely dělíme na vnitřní, venkovní, samonosné a dle typu instalace.

Dále v naší nabídce naleznete i metalické kabely UTP, FTP pro Cat.5e, Cat.6 a Cat.6a. Tyto kabely též dělíme na vnitřní a venkovní.

Náš sortiment obsahuje i propojovací kabely, jinak patchcordy v různých délkách a provedení kategorizace. Patchcordy máme pro optické sítě s osazenými konektory LC,SM aj. V případě potřeby vám můžeme zajistit i patchcordy dle vaší potřeby s osazením vámi určeného typu konektoru a vybrané délky.

Nabídka datových kabelů zde.

PŘEVODNÍKY

Převodníky neboli konvertory, které se používají pro převod komunikace především z metealické části do optické sítě. Takové konvertory mohou být integrovány u samotných switchů. V některých případech ale není prostor na takový switch a tak je nutné sáhnout po převodníku.

Samotné převodníky mohou převádět komunikace RS232 na protokol TCP/IP nebo RS485 na protokol TCP/IP. Dále máme v nabídce převodníky (konvertory) pro převod telefonní linky na optickou síť. Další řadou konvertorů jsou převodníky pro přenos videa a audia v protokolu multicast. Vzhledem k tomu že se časti využívá technologie kablů UTP a optických kabelů můžete tak po datových kabelech pustit téměř jakoukoliv analogovou či digitální linku za použítí daného převodníku.

Nabídka převodníků zde.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Příslušenství stojanových rozvaděčů tvoří poličky 19" v mnoha provedeních (perforace, různé nosnosti, výsuvné, uzamykatelné,...), vyvazovací 19" panely, vyvazovací oka, vyvazovací plastové lišty, kabelové průchodky, zaslepovací panely, kabelové držáky 19", spojky, podstavce 19" rozvaděčů, napájecí panely, ventilační jednotky, montážní rám, zámky s klíči.

Datový rozvaděč by měl být vybaven patch panelem, kde dojde k zakončení příchozí kabeláže. Též nezapomeňte na vyvazovací panely, které dají vašim kabelům a patchcordům správný tvar. Pokud se v datovém rozvaděči nachází více aktivních prvků jako jsou servery, převodníky, UPS zdroje apod., tak doporučujeme vybavit rozvaděč i ventilační jednotkou aby teplo bylo dobře odváděno.

Nabídka příslušenství zde.

Galerie:

 • DATOVÉ SÍTĚ ŽATECKÉ LAHŮDKY

  ukázka z naší instalace strukturované kabeláže pro společnost Žatecké lahůdky s.r.o.

 • DATOVÉ SÍTĚ SVJ BLOK 513 V MOSTĚ

  Ukázka z instalace strukturované kabeláže a kamerového systému HIKVISION pro SVJ blok 513 v Mostě.

 • DATOVÉ SÍTĚ AT SOLAR S.R.O.

  Dodávka a instalace datových optických a metalických sítí pro společnost AT Solar s.r.o., Fotovoltaická elektrárna v Blšanech u Loun.

 • DATOVÉ SÍTĚ RD

  Ukázka z instalace datových sítí a kamerových systémů pro rodinné domy v Praze, Kladně, Slaný, Louny, Most, Žatec a okolí

Certifikovaný metalický systém vybraných komponent Panduit/Belden s možností nabídky záruky 15 let a více. Tento certifikovaný systém poskytuje výrobky ve vysoce kvalitním provedení, je určen pro nejnáročnější aplikace s důrazem na kvalitu a záruku.